Офіс президента: ТКГ домовилася відкрити нові пункти пропуску в Золотому та Щасті з 10 листопада

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі домовилася про дату відкриття нових контрольно-пропускних пунктів в Золотому та Щасті Луганської області — 10 листопада. Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента за результатами засідання ТКГ 28 жовтня, яке відбулося у режимі відеоконференції.

В ОП підкреслюють, що інфраструктура обох КПВВ готова для проїзду вантажного транспорту. Крім того, українська сторона завершує асфальтування дороги в районі КПВВ «Золоте», який за рік тричі перебував під обстрілом.

Крім того, на засіданні глава української делегації Леонід Кравчук запропонував протягом тижня підготувати за участі представників України, Росії та ОБСЄ план дій для розблокування переговорів ТКГ та подальших кроків у виконанні Мінських домовленостей. План мають розробити з використанням пропозицій учасників консультацій та напрацювань за результатами зустрічі радників лідерів «нормадської четвірки».

Члени української делегації також зазначили: те, що учасники консультацій погодилися напрацювати проєкт плану дій, дає змогу вже сьогодні розблокувати реалізацію домовленостей з розмінування 20 нових ділянок, а також перейти до практичних дій з розведення сил і засобів на чотирьох наступних ділянках.

Крім того, Кравчук закликав Росію та окупаційну владу з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей розблокувати процес взаємного звільнення утримуваних осіб, не чекаючи підготовки проєкту плану дій. Представники України наполягли на підтвердженні осіб зі списку на взаємне звільнення, який українська сторона передала ще в липні.