У Польщі обмежили право жінок на аборт. Тепер перервати вагітність буде майже неможливо

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
У Польщі обмежили право жінок на аборт. Тепер перервати вагітність буде майже неможливо

Протести проти обмеження права на аборт у Польщі у 2016 році.

Zorro2212 / Wikipedia

Конституційний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених пороків плода. Відтепер така процедура у країні заборонена, і в більшості випадків жінкам доведеться виношувати небажаних дітей.

Про це повідомляє BBC.

У переважно католицькій Польщі найжорсткіше законодавство щодо абортів у Європі. Закон, оголошений антиконституційним, зі скрипом ухвалили в 1993 році як компроміс, що також дозволяв аборт у випадку, якщо вагітність загрожує життю та здоров’ю матері, або вагітність стала результатом зґвалтування чи іншої незаконної дії.

Зазначається, що близько 98% абортів у Польщі роблять саме через вроджені пороки.

Рішення суду надійшло після того, як депутати від правлячої партії «Право і справедливість» оголосили, що переривати вагітність навіть у випадку серйозних пороків плода є порушенням Конституції, за якою захисту потребує кожне життя.

Правозахисні ініціативи Amnesty International, Center for Reproductive Rights і Human Rights Watch заявили про урядову атаку на права жінок та назвали призначення більшості суддів правлячою партією «підривом незалежності судової влади й верховенства права».

Востаннє «Право і справедливість» намагалася обмежити право на аборт у 2016 році, але тоді їхня ініціатива викликала масове громадське невдоволення, яке назвали «чорний протест».