Конституційний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених пороків плода. Відтепер така процедура у країні заборонена, і в більшості випадків жінкам доведеться виношувати небажаних дітей.
Про це повідомляє BBC.
У переважно католицькій Польщі найжорсткіше законодавство щодо абортів у Європі. Закон, оголошений антиконституційним, зі скрипом ухвалили в 1993 році як компроміс, що також дозволяв аборт у випадку, якщо вагітність загрожує життю та здоров’ю матері, або вагітність стала результатом зґвалтування чи іншої незаконної дії.
Зазначається, що близько 98% абортів у Польщі роблять саме через вроджені пороки.
Рішення суду надійшло після того, як депутати від правлячої партії «Право і справедливість» оголосили, що переривати вагітність навіть у випадку серйозних пороків плода є порушенням Конституції, за якою захисту потребує кожне життя.
Читайте також:
Правозахисні ініціативи Amnesty International, Center for Reproductive Rights і Human Rights Watch заявили про урядову атаку на права жінок та назвали призначення більшості суддів правлячою партією «підривом незалежності судової влади й верховенства права».
Востаннє «Право і справедливість» намагалася обмежити право на аборт у 2016 році, але тоді їхня ініціатива викликала масове громадське невдоволення, яке назвали «чорний протест».
- У США кандидат у президенти репер Каньє Вест, який не встиг зареєструватися на вибори, виступив за заборону абортів, оскільки вони заборонені Біблією. Переривати вагітність дозволили в усіх штатах США в 1973 році.
- У Новій Зеландії в березні повністю легалізували аборти, виключивши їх із закону про злочини. Відтепер громадянкам не потрібно отримувати дозвіл двох лікарів, щоб перервати вагітність.
- Рік тому в Північній Ірландії дозволили аборти, а заодно й одностатеві шлюби.
- У Марокко журналістку Хаджар Раіссуні разом із нареченим засудили до одного року вʼязниці за дошлюбний секс і аборт. Активісти та редакція говорять про те, що справа проти Раіссуні має політичне підґрунтя, бо газета, в якій вона працює, часто критикує владу.
- У вересні 2019 року заборону робити аборт остаточно скасували в Австралії.
- Весною в американському штаті Луїзіана ухвалили закон про заборону абортів після шести тижнів вагітності. Правозахисники заявляють про те, що деякі жінки на цьому терміні можуть ще навіть не знати, що вагітні.
- Аборти також заборонили у штатах Джорджія, Кентуккі, Міссісіпі, Огайо та Міссурі.
- В Алабамі заборонили аборт навіть у випадку зґвалтування або інцесту. Згідно із законопроектом, лікарю, який погодиться зробити аборт, загрожує від 10 до 99 років увʼязнення. Жінки не несуть кримінальну відповідальність за аборт.