Держслужба спецзвʼязку оголосила про партнерство з Huawei, а потім видалила інформацію про це

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Facebook / Huawei Ukraine

Державна служба спецзвʼязку видалила повідомлення про укладання меморандуму щодо партнерства з китайською Huawei.

Про це повідомляє «Українська правда».

Напередодні служба повідомила про меморандум з компанією Huawei Ukraine щодо співпраці у сферах кібербезпеки, кіберзахисту і телекомунікацій. Голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь у повідомленні заявляв, що «взаємодія зміцнить обороноздатність держави перед кіберзагрозами». Проте вже у п’ятницю повідомлення про партнерство з компанією зникло з сайту та акаунтів Facebook і Twitter Держспецзвʼязку.

Варто зазначити, що повідомлення про укладання меморандуму досі присутнє на сторінці Huawei Ukraine у Facebook.

Як пише «Європейська правда», західні партнери України звернули увагу на це повідомлення і в неофіційних розмовах висловлювали здивування вибором пріоритетів українською стороною.

Huawei проти США

Протистояння між США і компанією Huawei стало продовженням торгової війни між Штатами і Китаєм. Усе почалося в серпні 2018 року, коли США ухвалили закон, що забороняє працівникам і підрядникам державних відомств використовувати пристрої китайських виробників. Цей закон стосувався й Huawei. Компанія подала в суд на уряд США та спробувала оскаржити заборону.

На початку 2019 року Міністерство юстиції США звинуватило Huawei у промисловому шпигунстві. В американському уряді вважають, що техніка Huawei надає китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв. Компанія звинувачення заперечує.

17 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використовувати обладнання Huawei на території країни. Заборона набула чинності 13 серпня.

Після підписання відповідного указу президентом Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei та повʼязаних із нею юридичних осіб у свій «чорний список» через загрозу нацбезпеці.

Після цього від співпраці з Huawei почали масово відмовлятись американські компанії. У травні 2020 року Трамп продовжив санкції проти Huawei ще на рік.