Освоєння Місяця: NASA підписало угоду із сімома країнами про видобуток копалин

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Американське аерокосмічне агентство NASA підписало угоду «Артеміда» (Artemis) з агентствами Австралії, Великої Британії, Канади, Італії, Японії, Обʼєднаних Арабських Еміратів та Люксембургу.

Як повідомляє NASA, угода встановлює принципи освоєння Місяця. Також вона регламентує видобуток на ній корисних копалин.

Підписаний пакт в рамках Міжнародного конгресу астронавтів, який проходив онлайн, повинен запобігти потенційним конфліктам в космосі. Росія і Китай договір не підписували.

Угода передбачає створення «зон безпеки» навколо майбутніх баз для визначення територій підприємств. Також вона дозволить запобігти втручанню з боку країн-конкурентів. У ній прописані правила в рамках міжнародного законодавства.

  • NASA рамках проєкту «Артеміда» планує до 2024 року висадити на Місяць першу жінку і наступного чоловіка-астронавта, а також до 2028 року провести стаціонарне дослідження поверхні Місяця. Очікується, що отримані завдяки «Артеміді» знання є необхідними для здійснення місії з відряджання людини на Марс. У липні NASA і Японія домовилися про спільне освоєння Місяця.
  • До цього NASA представило стартовий майданчик місячної місії Artemis.