Великий Барʼєрний риф
Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society.
Стан коралів оцінювали з 1995 до 2017 року, найбільші втрати сталися в 2016 та 2017 роках.
За даними дослідників, особливо постраждали гіллясті і столоподібні корали, які мають важливе значення для риб та інших морських тварин, оскільки це їхнє основне середовище проживання. Зменшення кількості коралів може призвести до зниження популяцій.
На думку вчених, причиною зменшення кількості коралів є рекордно високі температури в 2016—2017 роках. До того ж, риф втрачає свою здатність до відновлення.
«Раніше ми думали, що Великий Барʼєрний риф захищений своїми величезними розмірами, але наші результати показують, що навіть найбільша і відносно добре захищена система рифів у світі все більше наражається на небезпеку і занепадає. Не можна втрачати час — ми повинні якомога швидше різко скоротити викиди парникових газів», — закликали науковці.
- У березні вчені повідомляли, що риф втретє за останні п’ять років зазнав масового знебарвлення через глобальне потепління.
- Літо 2019 року виявилося аномально спекотним. Лише за два місяці льодовики Гренландії втратили 600 млрд тонн льоду, що призвело до підвищення рівня світового океану на 2,2 мм.
- Міжнародна група вчених вважає, що відновити Світовий океан можна до 2050 року. Відновлення морського життя коштуватиме $10—20 млрд на рік.