Європейський Союз заявив про важливість того, щоб усі політичні сили Киргизстану вступили в діалог і діяли в рамках Конституції заради консенсусу щодо організації нових виборів.
Про це йдеться в заяві Європейської служби зовнішньої діяльності.
З цією метою ЄС заохочує тісну співпрацю з ОБСЄ. Водночас влада Киргизстану повинна поважати верховенство закону й основні свободи, включно зі свободою слова і мирних зібрань.
Також Євросоюз наголошує на стурбованості громадян Киргизстану і міжнародної спільноти щодо можливих процедурних порушень при призначенні нового премʼєр-міністра.
- 4 жовтня в Киргизстані пройшли вибори депутатів до парламенту VII скликання. Із 16 партій пройшли чотири, три з яких провладні. Подолати 7-відсотковий барʼєр змогла лише одна опозиційна партія — «Бутун Киргизстан». Люди вимагають перевиборів і говорять про масові підкупи та фальсифікації.
- Під час масових протестів почалися зіткнення з поліцією і захоплення органів державної влади. Протестувальники зайняли будівлю парламенту, резиденцію президента і мерію столиці — Бішкека.
- Згодом Центральна виборча комісія Киргизстану визнала недійсними результати парламентських виборів. За законом, ЦВК повинна визначити дату нових парламентських виборів до 6 листопада, але рішення ще не ухвалила.
- 9 жовтня президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков підписав указ про введення надзвичайного стану та комендантської години в Бішкеку. Зранку того ж дня він відправив у відставку уряд країни та прем’єр-міністра Кубатбека Боронова. Перед тим заявив, що готовий до переговорів з опозицією.