Вірменія та Азербайджан звинуватили одне одного у зриві припинення вогню в Нагірному Карабаху

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Вірменія та Азербайджан звинуватили одне одного у зриві припинення вогню в Нагірному Карабаху

TASS / Getty Images

10 жовтня о 12:00 мало розпочатись перемирʼя в Нагірному Карабаху, про яке домовились Вірменія та Азербайджан, але сторони звинуватили одна одну в його зриві.

Речник Міністерства оборони Вірменії Арцрун Ованесян у Facebook заявив, що азербайджанські військові завдали ракетного удару вірменському місту Капану. Пізніше він уточнив, що по Капану ракетного удару не було, проте Азербайджан застосував ударні БПЛА, обстрілявши Еріцванк, село в Нагірному Карабаху, а також село Арцванік Сюнікської області Вірменії. Одна людина начебто загинула.

Водночас Міністерство оборони Азербайджану спростовує заяву вірмен про обстріл міста Капан. Також у відомстві заявили, що противник обстрілює Тертерський та Агдамський райони.

«Усі спроби противника атакувати були успішно відбиті нашими силами. Проти вірменської армії вживаються адекватні заходи у відповідь», — зазначили в Азербайджані.

Згодом прессекретар міністра оборони Вірменії Шушан Степанян заявила, що військові Азербайджану обстріляли місто Гадрут.

«Заява Міноборони Азербайджану про те, що вірменська сторона веде вогонь у напрямку Тартарського та Агдамського районів, є черговою фальсифікацією», — додала Степанян.

Нагадаємо, на перемовинах у Москві Вірменія та Азербайджан домовились про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12:00 10 жовтня (субота) в гуманітарних цілях — для обміну полоненими, а також тілами загиблих.