Нобелівську премію миру отримала агенція ООН — Всесвітня продовольча програма

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

United Nations Photo / Flickr

Нобелівську премію миру у 2020 році отримала Всесвітня продовольча програма ООН.

Про це повідомляє Нобелівський комітет у своєму Twitter.

«Всесвітню продовольчу програму було нагороджено Нобелівською премією миру у 2020 році за зусилля у боротьбі з голодом, за внесок у покращення умов для миру в районах, що постраждали від конфліктів, і за рушійну силу в зусиллях із запобігання використанню голоду як зброї під час воєн і конфліктів», — зазначають там.

У Нобелівському комітеті підкреслюють, що Всесвітня продовольча програма є найбільшою гуманітарною організацією у світі, яка бореться з голодом. У 2019 році вона допомогла 100 мільйонам людей у 88 країнах світу.

  • Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за дослідження чорних дір у Галактиці. Зокрема, нагороду отримав Роджер Пенроуз — «за відкриття, що утворення чорних дір є надійним передбаченням загальної теорії відносності», а також Райнхард Генцель і Андреа Гез — за відкриття надмасивної чорної діри в центрі Галактики.
  • Нобелівську премію з медицини та фізіології отримали троє вчених за дослідження гепатиту С — Гарві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс. Альтер спочатку з’ясував, що причиною хронічного гепатиту С є невідомий вірус, а Райс згодом виділив його геном, який отримав назву «вірус гепатиту С». Завдяки цьому відкриттю тепер учені та медики з усього світу з’ясували причину виникнення цієї хвороби і методи її лікування.
  • Нобелівську премію з хімії отримали Емманюель Шарпантьє та Дженніфер Дудні «за розробку методу редагування геному».
  • Нобелівську премію з літератури у 2020 році отримала американська поетеса Луїза Глюк. До цього у США вона отримала низку нагород, зокрема Національну гуманітарну медаль, Пулітцерівську премію за поезію, Національну книжкову нагороду за поезію, у 2003—2004 роках була поетом-лауреатом США.