У Харкові доньку загиблого в авіакатастрофі Ан-26 пілота відмовилися взяти до школи. Директорку відсторонили

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У Харкові директорка місцевої школи відмовилася взяти на навчання доньку загиблого в авіакатастрофі Ан-26 під Чугуєвом пілота Олексія Остапенка.

Про це повідомив голова Харківської ОДА Олексій Кучер.

Вдова загиблого пілота після авіакатастрофи переїхала з Чугуєва до Харкова — там живуть її батьки. Але доньку не захотіли брати до другого класу місцевої школи. Директорка аргументувала це браком місць і запропонувала «посадити до кого-небудь у кутку на коліна».

«З т. в. о. міністра освіти та науки України Сергієм Шкарлетом терміново відреагували на ситуацію. Призначено службове розслідування, а керівник закладу відсторонений від виконання обов’язків. Відмова в праві на освіту поблизу дому є неприпустимою», — заявив Кучер.

Він також зазначив, що дівчинці вже знайшли іншу школу.

  • Увечері 25 вересня в Харківській області літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
  • На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого нічого не загрожує.
  • За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів і посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю.
  • Віцепремʼєр-міністр Олег Уруський, який очолив урядову комісію з розслідування обставин і причин авіакатастрофи Ан-26, заявив, що причиною трагедії могли стати технічні несправності, «які мали місце». Також він зазначив, що на несправності «наклався людський фактор».