Справа нацгвардійця Марківа: у Мілані під будівлею суду українська діаспора влаштувала акцію підтримки

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Людмила Денісова в Telegram

У Мілані представники української діаспори прийшли з акцією підтримки до суду, де розглядають апеляцію на вирок нацгвардійцю Віталію Марківу. Про це у Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Зазначимо, що на засідання прилетіли міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і омбудсмен Людмила Денісова, вони зустрілися з мамою Марківа.

Пізніше Денісова повідомила, що Міланський апеляційний суд хоче дослідити справжність доказів, що представила сторона обвинувачення — італійські правоохоронці.

Після засідання міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що сторона обвинувачення намагається долучити до справи непрямі слова Віталія, які вирвані з контексту. Йдеться про фразу «вбили журналіста», яку отримали під час прослуховування Віталія у СІЗО, і яку сторона обвинувачення намагається інтерпретувати ніби «я вбив».

«Крім того, ми знайшли записку у кишені [російського перекладача Андрія] Миронова, де він переписувався з прессекретарем «ДНР» Хорошевою. Вони домовлялися із нею про зустріч із Гіркіним. Тому ми не виключаємо думку, що це була провокація — відправити іноземців під вогонь, а потім всю провину покласти на Україну», — заявив Аваков.

Нагадаємо, Марківа засудили до 24 років позбавлення волі. Розгляд апеляції відбувається у закритому режимі, журналістів туди не пускають.

29 вересня захист Марківа просив долучити до справи розслідування МВС і документальний фільм «Не в тому місці, не в той час». Захисники, зокрема, наголошують на звуковому слідчому експерименті, який засвідчив, що обстріл почався з боку проросійських бойовиків, а не з українських позицій, як це стверджують павійські присяжні.

У фільмі «Не в тому місці, не в той час» ідеться про кілька експериментів. Один стосується візуального контролю з гори Карачун (позиції українських військ) за місцем трагічного випадку біля керамічного заводу, інший — балістичного випробування щодо дальності стрільби з різних видів зброї. Ці дослідження підтвердили, що Марків з гори Карачун, з відстані близько 1 800 метрів, не міг розрізняти людські постаті біля керамічного заводу та цілитися і влучати в них з наявного у нього автомата АК-74.

Справа Марківа

Суд італійського міста Павія 12 липня 2019 року засудив Марківа до 24 років вʼязниці за звинуваченням у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського журналіста Андреа Роккеллі. У травні 2014 року біля гори Карачун під Словʼянськом внаслідок обстрілу загинули Роккеллі та російський перекладач Андрій Миронов. Прокурор вибудував звинувачення на свідченнях одного очевидця, якого звуть Вільям Рогелон. Це журналіст, який був із Роккеллі, але залишився живим.