Апеляція у справі нацгвардійця Марківа: захист просить долучити розслідування МВС як новий доказ

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Апеляція у справі нацгвардійця Марківа: захист просить долучити розслідування МВС як новий доказ

Facebook / Міжнародна акція "Free Markiv"

Захист українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого Італія звинуватила в убивстві на Донбасі свого фотокореспондента, просить слідство долучити розслідування МВС як новий доказ. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Адвокати просять взяти до уваги фільм «Не в тому місці, не в той час», а також розслідування МВС України. Захисники, зокрема, наголошують на звуковому слідчому експерименті, який засвідчив, що обстріл почався з боку проросійських бойовиків, а не з українських позицій, як це стверджують павійські присяжні.

У фільмі «Не в тому місці, не в той час» йдеться про кілька експериментів: один стосується візуального контролю з гори Карачун (позиції українських військ) за місцем трагічного випадку біля керамічного заводу, інший — балістичне випробування щодо дальності стрільби з різних видів зброї. Ці дослідження підтвердили, що Марків з гори Карачун не міг розрізняти людські постаті біля керамічного заводу та цілитися і влучати в них на відстані близько 1 800 метрів з наявного в нього автомата АК-74.

Зазначимо, що у вівторок, 29 вересня, суд у місті Павія розглядає апеляцію на вирок Марківу, якого засудили до 24 років позбавлення волі. Розгляд відбувається у закритому режимі, входити можуть тільки адвокати і по двоє осіб від цивільних позивачів або відповідачів.

Справа Марківа

Суд італійського міста Павія 12 липня 2019 року засудив Марківа до 24 років вʼязниці за звинуваченням у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського журналіста Андреа Роккеллі. У травні 2014 року біля гори Карачун під Словʼянськом внаслідок обстрілу загинули Роккеллі та російський перекладач Андрій Миронов. Прокурор вибудував звинувачення на свідченнях одного очевидця, якого звуть Вільям Рогелон. Це журналіст, який був із Роккеллі, але залишився живим.