МАУ скасувала всі рейси до Вірменії через бойові дії в Нагірному Карабаху

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
МАУ скасувала всі рейси до Вірменії через бойові дії в Нагірному Карабаху

Facebook / Fly UIA

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) вирішила скасувати всі рейси до столиці Вірменії через ескалацію конфлікту в Нагірному Карабаху.

Про це пише МАУ у своєму Facebook.

Там зазначили, що ухвалили таке рішення з огляду на запровадження у Вірменії воєнного стану та загальної мобілізації.

«Ми в компанії оцінили усі можливі ризики і вирішили — виконання рейсу до Єревану є неможливим до роз’яснень щодо наших подальших дій з боку авіаційної влади України та офіційної позиції Баку та Єревана щодо забезпечення безпеки авіаційного простору у небі над Азербайджаном та Вірменією», — пояснив керівник авіакомпанії Євгеній Дихне.

Найближчий рейс МАУ до Вірменії мав відбутися 28 вересня о 17:00. До столиці Азербайджану Баку авіакомпанія планувала розпочати польоти з 4 жовтня. Рішення щодо цього рейсу ухвалять пізніше, залежно від розвитку подій.

Що таке Нагірний Карабах?

Нагірний Карабах — це спірна територія між Вірменією та Азербайджаном. Після розпаду СРСР регіон увійшов до міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, але від того часу фактично контролюється Вірменією, оскільки населення регіону переважно вірменське. Спочатку регіональний парламент Нагірного Карабаху хотів приєднатися до Вірменської РСР, а потім у 1991 році провів референдум, на якому 99% жителів проголосували за незалежність.

До складу Азербайджану територія увійшла як автономна область, водночас унаслідок бойових дій у 1990-х роках там сформувалась невизнана Нагірно-Карабаська республіка, яка і має владу на цих територіях. Азербайджан вважає це окупацією.

Масштабні бойові дії у регіоні тривали до 1994 року, поки Вірменія та Азербайджан не підписали угоду про незастосування зброї. Відтоді в Нагірному Карабаху часто відбувається ескалація конфлікту із взаємними обстрілами. Відносини між Вірменією та Азербайджаном майже повністю відсутні, а народи країн ворогують між собою. Формально мирні перемовини щодо долі регіону проходять у Мінській групі за посередництва ОБСЄ з 1992 року. У світі Нагірний Карабах офіційно вважають азербайджанською територією.

  • Уранці 27 вересня місто Степанакерт та інші населені пункти Нагірного Карабаху обстріляли із «Градів». Сторони конфлікту в Нагірному Карабаху — Вірменія та Азербайджан — звинуватили одна одну в черговій ескалації.
  • Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села та позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні. Премʼєр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що це азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Після цього він оголосив воєнний стан та мобілізацію.
  • Згодом парламент Азербайджану ухвалив постанову про воєнний стан у низці міст країни через ескалацію конфлікту в регіоні Нагірного Карабаху. Радник азербайджанського президента зазначив, що метою його країни є відновлення повного контролю за Нагірним Карабахом.