Amazon презентувала нову розробку дочірньої компанії Ring, яка спеціалізується на системах захисту оселі — це дрон, який літає по квартирі у разі виявлення небезпек, таких як пожежа чи пограбування.
Схожий на соковижималку пристрій викликав у критиків змішані почуття, в тому числі через інциденти, коли системи Amazon без відома користувачів передавали їхні розмови або ставали жертвами хакерських атак.
Рекламне відео демонструє бідолашного злодія, який вдерся у помешкання, побачив невеличкий дрон і кинувся навтьоки. Пристрій здатен самостійно злітати з бази, знаходити небезпеку й транслювати її в реальному часі на смартфон господаря квартири, а потім повертатися на місце.
Дрон Always Home Cam буде доступний вже в 2021 році і коштуватиме $250. Пристрій дзижчить дуже тихо, зате з нього лунає запис із низькими звуками, який має налякати злочинців.
Як зазначає Business Insider, анонс домашнього дрона викликав змішані відгуки. Частина коментаторів побоюється можливого зростання технологічного стеження та зловживань. В той час як одні дописують жартівливі побоювання, інші говорять про цілком реальні.
«Шпигунський дрон для вашого дому, керований мегакорпорацією — це 100% щось із Black Mirror, і це точно не вдала ідея для продукту», — пише одна користувачка Twitter.
«Підключена до інтернету камера дрона для дому у розпорядженні Amazon. Це точно не буде кошмаром для конфіденційності, взагалі», — пише Internet of Shit, сатиричний Twitter-акаунт, який висміює безглузді пристрої.
Програмісти та експерти в галузі кібербезпеки поставилися до питання більш серйозно. Зокрема, на переконання британської правозахисної групи Big Brother Watch, цей дрон є «найбільш страхітливим проєктом стеження від Amazon».
«Складно уявити, чому Amazon думає, ніби всі хочуть у себе вдома літаючу інтернет-камеру, пов’язану з компанією, що збирає дані. Важливо визнати вплив продуктів Amazon на спільноту та зростаючий ринок стеження», — заявив керівник групи Сілкі Карло.
Ці побоювання небезпідставні. У 2019 році Amazon упіймали на пересиланні модераторам фрагментів аудіо, записаних голосовим асистентом Alexa. Цей сервіс, як виявилось, записував досить чутливі та навіть інтимні моменти, що викликало обурення з боку покупців, які не знали про запис їхніх приватних розмов, які потрапили до інших людей.
Систему захисту оселі Ring уже критикували за співпрацю з поліцією та вразливість перед хакерськими атаками. В одному з випадків хакер зміг підключитися до камери у спальні 8-річної дівчинки, з якої почав глузувати.
Amazon відповіла на закиди щодо безпечності її систем обіцянкою посилити шифрування.
- Facebook, Google, Apple і Amazon виграли від коронавірусу. Капіталізація чотирьох компаній-гігантів, попри пандемію, збільшилася на $230 мільярдів. Одна з причин такого успіху — локдауни в усьому світі, які збільшили попит на онлайн-послуги.
- Американська письменниця та благодійниця Маккензі Скотт після розлучення із засновником Amazon і мільярдером Джеффом Безосом стала найбагатшою жінкою у світі. Її статки оцінили у $68 млрд.