Голова Національного банку Кирило Шевченко запевнив послів «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія) у збереженні незалежності НБУ.
Про це він повідомив у Facebook.
«Я дуже шаную погляди та застереження поважних послів і маю запевнити всіх вас, що незалежності НБУ нічого не загрожує. Ми чітко усвідомлюємо засади цієї незалежності та той довгий шлях, за який центробанк отримав рівновіддаленість від усіх гілок влади для ухвалення професійних зважених рішень у монетарній і макропруденційній політиках», — сказав Шевченко.
Він додав, що на сьогодні ніхто не може диктувати Нацбанку, який встановлювати курс гривні чи облікову ставку. «Сьогодні підконтрольність НБУ будь-кому просто неможлива. Всі важливі рішення ухвалюються колегіально після всебічного обговорення їхнього впливу як на банківську систему зокрема, так і економіку загалом», — пояснив голова НБУ.
За словами Шевченка, сьогодні перед Нацбанком стоять нові виклики, зокрема, через зниження темпів кредитування економіки. Тож НБУ лишатиметься «технократичним інститутом» і забезпечуватиме фінансову та цінову стабільність, а також сприяти економічному розвитку.
- 1 липня голова НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Причиною він назвав «систематичний політичний тиск». 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія з посади голови Нацбанку.
- В Офісі президента заявили, що незалежність Нацбанку залишається пріоритетом для влади, про що неодноразово казав Зеленський.
- 16 липня фінансовий комітет Ради підтримав кандидатуру Кирила Шевченка, після чого Верховна Рада проголосувала за його призначення головою НБУ.
- Шевченко запевнив, що курс валют в Україні залишиться ринковим, і Нацбанк не буде жорстко його регулювати.