У Києві напали на ведучого «Телебачення Торонто». Звинувачують праворадикалів, які образилися на його жарти про сім’ю

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:

Телебачення Торонто / Facebook

У Києві напали на коміка, ведучого та сценариста сатиричного шоу «Телебачення Торонто» Єгора Шатайла після того, як він проанонсував стендап про «збитковість традиційної української сімʼї». Під час його виступу 14 вересня на майданчику біля «Поштової» кілька десятків людей повалили коміка додолу та залили перцевим газом.

Про це повідомляє «Телебачення Торонто» у Facebook.

До коментарів з анонсом виступу на сторінці Шатайла в соцмережі навідались представники праворадикального угруповання «Традиція і порядок» та партії «Свобода», які пригрозили коміку через програму його виступу.

«Навіть під*раси як ти народилися в традиційній українській сімʼї. Але може тобі заплатять за ненависть до своїх батьків у посольстві ЄС, чи ти це безплатно?» — написав у коментарях депутат Київської облради від ВО «Свобода» Юрій Ноєвий.

Як зазначає «Телебачення Торонто», Шатайлу «розпилили газ в обличчя, змусили вибачитись перед народом України, повикрикували щось проти ЛГБТ». Після цього нападники втекли, а далі «мужньо повернулися до Єгора в коментарі під постом, щоб позловтішатися».

«Хах, спіймав на традицію», — прокоментував ситуацію керівник угруповання «Традиція і порядок» Богдан Ходаковський.

«Телебачення Торонто» дорікнуло нападникам реакцією не на ті птання й зазначило, що з Шатайлом все добре й він навіть продовжив свій виступ після інциденту.

«У країні існує Віктор Медведчук, дофіга російських агентів, проросійських телеканалів, проросійських рішень влади, мільйон проблем. Але люди, які називають себе націоналістами, ведуть боротьбу зі стендап-коміком», — розповіли творці шоу.

Як зазначає BBC, угруповання «Традиція і порядок» заперечує свою причетність до нападу.

«Стендапер вирішив хайпонути», — прокоментував ситуацію керівник угруповання Ходаковський.

«Традиція і порядок» виступає проти ЛГБТ-акцій та лівих рухів, пояснюючи їх «ліберальними загрозами».

«У сучасному світі, сповненому ліберальних загроз, нововведень, викривлень, традиційна українська сімʼя перебуває в небезпеці, як ніколи раніше. Вона періодично зазнає атак в освітній галузі, в медіа, на законодавчому рівні», — пише угруповання в анонсі свого заходу, який відбудеться 16 вересня в київському готелі «Україна» о 13:00.

З угрупованням пов’язують численні напади на молодь через колір волосся, одяг, участь у ЛГБТ-заходах тощо, проте його керівництво заперечує причетність.