Рада Національного банку (НБУ) затвердила ключові показники грошово-кредитної політики на 2021 рік і свою стратегію на середньострокову перспективу. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
Наступного року Нацбанк буде продовжувати політику таргетування інфляції, щоб зберегти цінову і фінансову стабільність і сприяти темпам приросту ВВП. НБУ буде підтримувати темпи зростання цін на рівні 5%. Регулятор і далі дотримуватиметься режиму плаваючого курсоутворення без цільового досягнення певного рівня обмінного курсу.
Монетарна політика
Монетарна політика Нацбанку базуватиметься на принципах інституційної, фінансової та операційної незалежності банку. Головний критерій — відповідність цільових показників інфляційним очікуванням. Рішення щодо монетарної політики будуть спрямовані на приведення інфляції до 5% за період 9—18 місяців.
Інфляційне таргетування
Гнучкість режиму інфляційного таргетування використовуватимуть для сприяння економічному зростанню. НБУ ставить собі за мету інфляцію на рівні 4—6%, але з короткостроковими відхиленнями під впливом зовнішніх і внутрішніх шоків, що не залежать від монетарної політики. НБУ також допускає покупку державних цінних паперів на вторинному ринку і зміну облікової ставки.
Кредитування
Нацбанк розвиватиме кредитування за рахунок роботи з урядом у частині зниження кредитних ризиків банківської системи і структурної перебудови економіки.
- Правління Нацбанку вирішило не змінювати облікову ставку та залишити її на рівні 6%.
- До кінця року курс гривні буде стабільним щодо долара і залишатиметься в межах 27—28 гривень, а у проєкті державного бюджету на 2021 рік курс валюти закладається на рівні майже 29 гривень.
- В Україні розмір гарантованого банківського вкладу планують підвищити втричі — із 200 до 600 тисяч гривень.