Ситник заявив, що ЄСПЛ почав розглядати його скаргу на штраф за незадекларований відпочинок

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

УНИАН

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) узяв до розгляду заяву директора НАБУ Артема Ситника щодо рішення українського суду, який штрафував його за незазначений у декларації відпочинок у Рівненській області.

Про це Ситник розповів на брифінгу щодо звіту діяльності за перше півріччя цього року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Щодо наявності в моїх діях складу злочину, дуже багато органів намагалося його знайти — не знайшли і не знайдуть. Стосовно протоколу, то Європейський суд відкрив провадження і взяв мою заяву до розгляду», — сказав він. Раніше Ситник заявляв, що якщо ЄСПЛ задовольнить його звернення, то справу можна буде переглянути в Україні в касаційній інстанції.

Про що йдеться?

Очільника НАБУ підозрювали в тому, що він не задекларував елітний відпочинок, який йому оплачували треті особи. Йому закидали, що кілька років поспіль директор НАБУ проводив час на елітній базі відпочинку на Рівненщині. Оплачував відпочинок Ситника Микола Надейко. Саме він розповів прокуратурі про ці факти.

За словами Надейка, за період з 2017 до 2019 року голова НАБУ відпочив там 5 разів. За кожен відпочинок було заплачено в середньому близько 100 тисяч гривень. Оплату цілком на себе брав Надейко, який видавав гроші не тільки на проживання в готелі, а й на їжу та дорогі розваги.

У травні Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження стосовно директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

У вересні 2019 року Сарненський суд Рівненської області визнав Ситника винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адмінправопорушення) та оштрафував на 3,4 тис. гривень.