Аміачну селітру, яка стала причиною вибуху в Бейруті, конфіскували з судна Rhosus в 2013 році. Протягом двох років після арешту судно простояло недалеко від складу в порту. У 2015 році корабель відбуксували на 300 метрів далі, де він простояв ще три роки, а потім затонув через протікання.
Про це розповідає New York Times.
Коли експерт із супутникових зображень Стівен Вуд з компанії Maxar проаналізував супутникові знімки порту Бейруту 2017 і 2018 року, він виявив судно, схоже за розміром і зовнішнім виглядом на Rhosus.
На знімках видно, що в 2017 році корабель ще стояв біля пірсу з відкритими порожніми вантажними відсіками, але в 2018 році судно вже пішло під воду. За даними видання, Rhosus затонув всього за кілька днів, у період з 16 по 18 лютого.
За даними Міністерства охорони здоровʼя Лівану, число загиблих після вибуху досягло 154, у тому числі 25 людей, чиї особи ще не встановлені. Крім того, більше 60 людей, як і раніше вважаються зниклими безвісти.
- Вибух у столиці Лівану, в порту Бейруту прогримів увечері 4 серпня — вибухнув склад з піротехнікою і сховищем конфіскованих речовин, де зберігалася велика кількість нітрату амонію і кілька тисяч тонн аміачної селітри. Вибух повністю знищив порт і зруйнував усе в радіусі 10 км.
- Пізніше стало відомо, що селітру понад шість років тому конфіскували з судна Rhosus російського бізнесмена Ігоря Гречушкіна.
- Вибух у Бейруті прирівняли до потужності землетрусу магнітудою 3,3 бала. Його чули навіть на Кіпрі — за понад 200 км від столиці Лівану.
- Початкове розслідування виявило бездіяльність і халатність під час зберігання вибухонебезпечних речовин (селітри).
- У Лівані заарештували 16 осіб в рамках розслідування вибуху в порту Бейруту, в результаті якого половина столиці була зруйнована.