Жорсткий карантин в австралійському Мельбурні призвів до браку продуктів. У супермаркетах скуповують останне

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Столиця австралійського штату Вікторія, місто Мельбурн готується до нестачі мʼяса, продуктів і товарів першої необхідності. Через активне поширення коронавирусу влада ввела жорсткий карантин на 6 тижнів, що призвело до паніки серед населення, яке почало масово скуповувати товари в магазинах.

Про це повідомляє Daily Mail.

У місті та штаті введена комендантська година. Мельбурн зараз на четвертому етапі карантину — людям заборонено залишати свої будинки та відходити від них на відстань понад 5 км. Сам штат поки на третьому етапі, тому на околицях Мельбурну люди шикуються в довжелезні черги і скуповують весь товар.

Полки багатьох супермаркетів порожні. Найдефіцитніший товар — мʼясо. Бойні та мʼясокомбінати тимчасово скоротили обсяги виробництва і не встигають забезпечити продукцією всі торговельні мережі. Також бракує молока, овочів, напівфабрикатів і туалетного паперу.

Люди в соцмережах постять фотографії порожніх полиць, а деякі скаржаться на егоїзм і хамство жителів, які «скуповують цілу полицю», не залишаючи нічого іншим.

Деякі мережі супермаркетів після цього ввели обмеження на кількість товарів, які можна придбати за раз. Наприклад, одна з мереж встановила обмеження до двох пакетів на клієнта. Мережа Woolworths продає не більше двох товарів в одні руки.

На околицях міста залишається проблема так званих «десантів», коли мешканці мегаполісу групами приїжджають у приміські магазини і скуповують весь товар. Таке явище зʼявилося ще в березні, після чого влада заборонила збиратися групами понад сто осіб. Багатьом власникам супермаркетів у невеличких містечках довелося залучати приватну охорону, щоб захиститися від «рейдів» жителів Мельбурну.