«Будуть відповідати за кожного загиблого». У МВС попередили мерів щодо відмови посилювати карантин після введених нових правил

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

У Міністерстві внутрішніх справ відповіли на реакцію місцевої влади кількох українських міст на віднесення регіонів до «червоної» та «помаранчевої» карантинних зон. Заступник глави МВС Антон Геращенко пояснив відмову деяких мерів посилювати карантин наближченням виборів.

Про це Геращенко заявив в коментарі «Громадському радіо».

Він наголосив, що за кожного померлого від коронавірусу ті нестимуть відповідальність.

«Ті мери міст, які займаються популізмом, хочуть стояти осторонь, розповідати, що їм не потрібен карантин, будуть відповідати за кожного загиблого у своїх містах»», — сказав Геращенко.

Що сталося?

З 1 серпня Міністерство охорони здоров’я ділитиме всі регіони на чотири карантинні зони за рівнем поширення коронавірусу — «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону».

Місцева влада кількох міст, зокрема Луцька, Тернополя та Івано-Франківська, висловила невдоволення віднесенням регіонів до «червоної» та «помаранчевої» карантинних зон, де діють найбільш суворі обмеження.

Зокрема, радник мера Луцька Ігор Поліщук повідомив, що влада міста відмовляється зупиняти громадський транспорт і зачиняти громадські заклади. А мер Тернополя Сергій Надал сказав, що «не бачить логіки в цьому рішенні» і не вважає справедливою зупинку транспорту в Тернополі. Він наголосив, що уряд має переглянути своє рішення щодо позначення Тернополя «червоною» зоною.

В той же час, міністр охорони здоровʼя Максим Степанов сказав, що у розподілі України на зони карантину немає жодного політичного підтексту.