У Чехії судять білоруса, який воював на Донбасі на боці бойовиків

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Міський суд Праги почав розгляд справи громадянина Білорусі Олексія Фадєєва, який брав участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів, що кваліфікують як «терористичний напад». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Фадєєв будь-яку вину заперечує та каже, що хотів допомогти людям «боронитися від українських фашистів». Йому загрожує позбавлення волі на термін від 12 до 20 років.

Як заявляє обвинувачення, Фадєєв узяв участь у війні проти України «з наміром активно підтримати сепаратистські угруповання на сході України, які домагаються відокремлення від України і створення самостійного державного утворення, так званої «ДНР».

За словами прокурорів, Фадєєв неодноразово, від листопада 2014 до травня 2016 року, виїжджав із Чехії, щоб виконувати різноманітні воєнні завдання в лавах так званої «республіканської гвардії ДНР». Але він не тільки займався патрулюванням, а й брав активну участь у боях проти українських військ, заявили прокурори.

Він вирушив на окуповану частину Донбасу через російський Ростов-на-Дону, де отримав зброю, і потім долучився до «республіканської гвардії ДНР».

На цей час чоловік уже перебуває в ув’язненні, засуджений по іншій кримінальній справі. Слухання цієї справи по суті мають початися 29 липня.