У Чехії засудили Еріка Ешту, який воював на Донбасі на боці «ДНР»

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Військовослужбовця Збройних сил Чехії засудили за звинуваченням у тероризмі й участі в бойових діях на боці російських окупантів, а також за безпосередню участь у боях проти української армії. Про це повідомив у Facebook посол України в Чехії Евген Перебийніс.

«Перший пішов... Надзвичайно важливе рішення суду в чеському місті Пардубіце. Чеський військовослужбовець Ерік Ешту сьогодні був визнаний винним у здійсненні спроби терористичного акту за участь у незаконних збройних формуваннях на боці російських окупантів на тимчасово окупованій території України», — пише Перебийніс.

Ешту отримав три роки умовно з відстрочкою на чотири роки. Також суд позбавив його військового звання.

На суді прокуратура стверджувала, що Ерік Ешту протягом трьох тижнів займався охороною окопів і виконував побічні роботи у сепаратистів, зокрема доглядав за зброєю, а також брав участь в обстрілах. Підсудний же говорив, що до України просто їздив в гості, а у формі сепаратистів і зі зброєю лише сфотографувався на пам’ять.

Суд виніс умовний вирок, вважаючи, що участь Ешту в конкретному терористичному акті не було доведено.

Однак посол зазначає, попри умовне покарання чеського військовослужбовця, це є важливим прецедентом.

«Це важливий прецедент і пересторога всім тим, хто може ще планує стати на бік злочинців і терористів на Донбасі, оскільки вже сама участь у незаконних формуваннях зі зброєю в руках була кваліфікована судом як підготовка до терористичного акту», — наголосив Євген Перебийніс.

За інформацією чеських ЗМІ, правоохоронці Чехії розслідують ще понад 10 подібних справ.