Міністр Кулеба повідомив, коли іранська делегація прибуде до України для обговорення суми компенсацій за збитий літак МАУ

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:
Міністр Кулеба повідомив, коли іранська делегація прибуде до України для обговорення суми компенсацій за збитий літак МАУ

isna.ir

Делегація з Ірану прибуде до Києва 29—30 липня. Візит стосуватиметься переговорів щодо компенсацій родичам загиблих внаслідок збиття іранськими військовими літака МАУ.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на міністра іноземних справ Дмитра Кулебу.

«Ми запросили іранську делегацію до Києва. Ми цінуємо, що вони прийняли запрошення, і вони приїжджають 29—30 липня, післязавтра. Я не можу розкрити остаточних цифр компенсацій, не тому, що я не хочу, а тому що цифри будуть результатом консультацій», — сказав він під час пресконференції з главою МЗС Польщі Яцеком Чапутовичем у Варшаві.

Кулеба наголосив, що переговори будуть вести «конструктивно, але принципово».

«Я абсолютно впевнений, що з огляду на умови того, що сталося, і доступну інформацію про джерела цієї трагедії, є всі причини просити в Ірану заплатити найвищу ціну за те, що він зробив», — додав міністр.

  • 8 січня 2020 року в столиці Ірану після зльоту двома ракетами ППО був збитий пасажирський рейс МАУ PS752. Усі 176 осіб на борту загинули. Через кілька днів Іран визнав, що його війська випадково збили літак. Розвідки США і країн Євросоюзу ще 9 січня повідомляли, що у трагедії винні військові. Українська влада заявила про відповідальність Ірану 11 січня.
  • У Міністерстві оборони Ірану вважають відповідальним за трагедію оператора ракетної системи, який порушив правила ведення вогню «без дозволу».
  • Раніше Іран оприлюднив звіт про причини катастрофи літака МАУ. У ньому йшлося, що комплекс ППО «забули» переналаштувати після переміщення, тому він помилково визначив літак як ціль.
  • Французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації (ВЕА) розпочало роботи з розшифровки «чорних скриньок» зі збитого літака. Розшифровка стартувала 21 липня і триватиме щонайменше до кінця тижня. До роботи залучені акредитовані представники та їх технічні консультанти.