Один із найбільш помітних заходів захисту від коронавірусу — це носіння масок. У більшості країн, яких торкнулась пандемія, маски рекомендують носити в громадських місцях, аби уникнути зараження, проте багато людей досі не розуміють, як поводитися з цим повсякденним елементом захисту. Австралійський експерт пояснив, що маску слід сприймати так само інтимно як, скажімо, труси.
Про це повідомляє The Canberra Times.
На переконання Брюса Томпсона, професора Свінбернського технологічного інституту в Мельбурні, до масок слід ставитись як до білизни — їх треба прати і нікому не позичати.
«Уявіть, що ваша маска це білизна. Тож не знімайте її посеред натовпу. Не приспускайте її посеред натовпу, не міняйтеся масками з іншими людьми. Суть в тому, що знімати білизну на публіці або класти її на кухонний стіл це жахливо — але ж це саме те, що ви робите», — сказав Томпсон.
Його інструкції про надівання маски виглядають так:
- Помити руки з милом або обробити їх санітайзером.
- Надіти маску спочатку на ніс, потім на щоки, і вже тоді зачепити її за вуха.
- Не чіпати маску, коли вона на обличчі.
- Під час зняття маски не торкатися її зовнішньої сторони, потім покласти у пакет і вже дома випрати.
- Знову обробити руки.
Експерт порадив завести до 12 масок, які можна міняти щодня — так само як зазвичай роблять з білизною.
«Щойно ви надіваєте маску, ви припускаєте, що навкруги є вірус. Тому коли ви знімаєте її, ви можете інфікувати свої пальці й так заразитися вірусом», — підкреслив Томпсон.
- Президент США Дональд Трамп виступив проти обовʼязкового маскового режиму в США. Він сам надівав маску на публіці лише один раз.
- Поїзд до Харкова запізнився майже на годину. Пасажири не хотіли надівати маски, довелося викликати поліцію.
- У Південній Кореї влаштували шоу безпілотників, аби нагадати про важливість носіння масок та миття рук.
- Індійський бізнесмен придбав собі маску з золота, щоб захиститися від коронавірусу. Вартість маски — чотири тисячі доларів, але її ефективність дуже сумнівна.
- Міністерство екології розповіло, як правильно вдома утилізувати маски та рукавички.
- Чи рятують маски від коронавірусу та хто має їх носити? Експерти розповіли, як слід сприймати рекомендації ВООЗ і урядів.
- Італійці та британці вивчають тяжкість ускладнень від коронавірусу в тих, хто одужав. Частина наслідків лікується спортом.