У більшості країн Європи пік пандемії коронавірусу скінчився, але лікарні, в яких зменшилась кількість пацієнтів з важкими випадками, стикаються з тисячами людей, які вже перехворіли і страждають через довгострокові наслідки інфекції. Особливо гостро ця проблема стоїть в Італії та Великій Британії — у країнах континенту, які постраждали від спалаху найбільше.
Про це повідомляє CNN.
Наразі Італія та Британія розпочинають програми реабілітації для тих, хто перехворів на коронавірус і стикнувся з ускладненнями, які тільки вивчають. Наслідки хвороби, як видно сьогодні, позначаються не лише на легенях.
У багатьох пацієнтів, які одужали від вірусу, спостерігають погіршення стану нирок, печінки, серця, мозку та нервової системи, шкіри, системи травлення тощо. У декого виявляють проблеми з когнітивними функціями та втрату здатності концентруватися на роботі.
В італійській Генуї дослідники довгострокових наслідків коронавірусу зв’язуються з тими, хто перехворів, та зʼясовують їхній стан. Спеціалісти констатують ускладнення навіть у тих пацієнтів, які перехворіли в легкій формі та пробули в лікарні всього кілька днів.
В багатьох із них за відсутності уражень внутрішніх органів спостерігають загальне ослаблення організму та відсутність фізичних сил. Пацієнтам, які перебувають у такому стані та не можуть повноцінно працювати, допомагає спорт — після певного періоду регулярного відвідування занять з фізкультури вони відновлюють свою фізичну форму.
У Британії таким пацієнтам допомагають організації, які слідкують за ставленням до них на роботі та борються з випадками дискримінації з боку начальства. Міністр охорони здоров’я Метт Генкок, який сам перехворів на коронавірус, визнав наявність суттєвої кількості пацієнтів, які потребують державної підтримки після одужання.
Зараз у країні діє один реабілітаційний центр для тих, хто пережив коронавірус, і все більше лікарень починають надавати своїм пацієнтам аналогічні послуги.
«Все більше доказів того, що меншість людей — проте їх чимало — переживають довготривалі наслідки… Дуже важливо підтримувати людей у такій ситуації, проводити дослідження та розуміти, що можна для них зробити», — сказав він.
МОЗ країни оголосило масштабне дослідження щодо довготривалих наслідків для здоров’я пацієнтів, які одужали після коронавірусу. Але для цього потрібен час — рік і навіть більше, оскільки медицина досі не має повного розуміння хвороби та ускладнень від неї.
- Велика Британія припиняє щоденне оновлення інформації щодо смертей від коронавірусу. Таке рішення ухвалили після наказу уряду переглянути дані, що могли бути перебільшеними.
- Євросоюз вчасно не відреагував на запит Італії про допомогу з коронакризою. Це призвело до спалаху на всьому континенті.
- Американський спортсмен нехтував заходами коронавірусної безпеки, заразився і місяць пролежав у комі, підключений до апарата штучної вентиляції легенів. Після одужання він втратив вагу та міцне здоров’я.
- Підліток дотримувався норм протикоронавірусної безпеки та навіть не виходив з дому, але все одно інфікувався і помер.
- Американець пішов на «коронавірусну вечірку», захворів та помер. Він думав, що пандемія — це вигадка.
- Через мутації коронавірусу його заразність зросла за останні кілька місяців приблизно на 30%.
- У США кожна сота людина хворіє на коронавірус. Експерти кажуть, що це лише «верхівка айсберга».
- Лише дві з 17 потенційних вакцин від коронавірусу пройшли випробування. Дієвий препарат зʼявиться не раніше 2021 року.
- Чи рятують маски від коронавірусу та хто має їх носити? Експерти розповіли, як слід сприймати рекомендації ВООЗ і урядів.