У США двоє конгресменів від Республіканської партії звинуватили соцмережу Twitter в упередженому ставленні до консервативних користувачів і зажадали від неї звіту про поводження з дописами президента Дональда Трампа, які раніше маркували як фейк та «абʼюзивна поведінка».
Про це повідомляє Reuters.
Конгресмени з палати представників Конгресу Джим Джордан і Джеймс Сенсенбреннер у своєму листі до виконавчого директора Twitter Джека Дорсі заявили, що модерація контенту в соцмережі не нейтральна і часто цілиться у консерваторів.
«Дискримінація Twitter щодо консервативних голосів надзвичайно тривожна. Ці дії призвели до зростання занепокоєнь щодо систематичної заангажованості компанії у ставленні до політичних промов і обману користувачів платформи шляхом незбалансованого застосування умов надання послуг», — йдеться у листі.
Конгресмени поскаржились на травневе рішення Twitter, коли допис Трампа про шахрайство у поштовому голосуванні на прийдешніх виборах позначили як фейк. Тоді соцмережа заявила, що допис може «заплутати виборців».
Республіканці також згадали поводження Twitter із дописом Трампа про створення «автономної зони» у Вашингтоні, якій президент погрожував застосуванням «серйозної сили». Соцмережа визначила допис як такий, що порушує правила про «абʼюзивну поведінку», але не видалила його.
Ще конгресмени звинуватили неназваного співробітника Twitter у використанні «образливих виразів» по відношенню до президента й посадовців Білого дому. Речник компанії підтвердив отримання листа, але відмовився коментувати його.
Автори листа зажадали від Twitter надання обліку рішень щодо модерації контенту, які торкнулися американців у минулому році, а також попросили документи, що висвітлюють рішення про маркування дописів Трампа.
- 26 травня соцмережа Twitter назвала фейком пост Трампа, в якому він розкритикував ідею губернатора Каліфорнії про проведення виборів президента за допомогою пошти. Засновник Twitter Джек Дорсі пояснив, чому соцмережа позначила дописи як недостовірні. У відповідь Трамп підписав указ, який спрямований на «боротьбу з цензурою» у соціальних мережах.
- Невдовзі Twitter звинуватила президента США Дональда Трампа у «прославленні насильства» через його допис, в якому йдеться про реакцію силових структур на протести у Міннеаполісі. Також фейком позначили пост речника МЗС Китаю Чжао Ліцзяна, у якому той написав про завезення коронавірусу в країну військовими США.
- На початку червня Twitter видалила пост Трампа, в якому був мем про нього від The New York Times, оскільки це порушувало авторські права. Потім видалили відео промови Трампа з приводу загибелі афроамериканця Джорджа Флойда, також через скаргу від правовласників.
- Єврокомісія підтримала рішення Twitter про позначення дописів президента США як фейків.
- 19 червня Twitter уперше позначила пост президента США Дональда Трампа як «засіб масової інформації, який вводить в оману». Йшлося про допис із фейковим відео, у якому біла дитина женеться за темношкірою.
- Reddit видалив розділ, у якому спілкуються прихильники Дональда Трампа. Це пояснили поширенням мови ненависті.