Після масштабної бійки прикордонників Китай почав виведення військ зі спірного регіону в Індії

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:

Китай розпочав відведення військ зі спірної індійської території в регіоні Ладакх у Гімалайських горах після масової бійки, у якій загинули кілька десятків солдатів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в уряді Індії.

Як повідомили джерела, відсьогодні китайські військові почали розбирати споруди в долині Галуан біля місця, де сталась бійка, і від’їжджати з місцевості. Також відомо про виведення військ з інших ділянок на кордоні.

Китайське МЗС пояснило свої дії «ефективними заходами для деескалації та полегшення ситуації на кордоні» та висловило сподівання, що Індія продовжить співпрацю.

15 червня величезний натовп прикордонників Індії та Китаю протягом кількох годин бився на крутому хребті біля річки Галуан.

У індійських солдатів не було зброї, а на їхніх тілах знайшли поранення від каміння та цвяхів, які, ймовірно, були на палицях китайців. У холодних водах річки померли ще кілька індійців, яких скинули з обриву.

За свідченням одного з індійських солдатів, він отримував по радіозвʼязку прохання про підкріплення з боку військових, яких на гірському хребті атакувала значно більша кількість китайських солдатів.

Деякі з індійських військових, яким вдалося втекти, були потім вдруге атаковані.

Ситуація розігріла неприязнь індійців щодо Китаю та поставила питання — чому індійські військові патрулюють територію без зброї, зазначає Reuters.

Китайська сторона заявляла про провокацію індійських військових, які перетнули кордон, і не підтвердила заяву про загибель 40 своїх солдатів.