Суд скасував підозру одному з нападників на Стерненка

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Печерський районний суд скасував підозру одному з нападників на активіста Сергія Стерненка — Івану Кузнєцову. Він загинув під час нападу.

Про це написав сам Стерненко у своєму Telegram-каналі.

«Учора суддя Печерського районного суду Підпалий на прохання адвоката Портнова і за сприяння Авакова скасував підозру Івану Кузнецову, який за $1000 напав на мене біля мого дому», — повідомив активіст.

Цю інформацію також підтвердив і колишній заступник голови АП часів Януковича Андрій Портнов, адвокати якого захищають Кузнєцова. Він також зазначив, що хоче, щоб самому Стерненку перекваліфікували підозру на умисне вбивство з особливою жорстокістю.

Також Стерненко повідомив, що суд відмовився видати дозвіл на арешт другого нападника — Олександра Ісайкула.

Справа Стерненка

25 травня 2018 року в Одесі на Стерненка напали, внаслідок чого один з нападників отримав смертельне ножове поранення. Справу спочатку розслідувала поліція Одеси, але потім її передали до СБУ через можливу причетність поліції до нападу. Стерненко повʼязує напад зі своєю діяльністю активіста та протестами проти забудов в Одесі. В організації нападу він звинувачує мера Геннадія Труханова.

  • 14 травня Стерненко повідомив, що його викликали на допит до СБУ. Наступного дня нападникам на Стерненка оголосили підозру за статтею про хуліганство.
  • 15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт за місцем реєстрації — на території військової частини в Одесі. За словами активіста, суд знав, що він проживає в Києві, тож цю постанову неможливо було виконати. Відтак суд повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив видати його на поруки. Захист зазначив, що оскаржуватиме рішення.
  • 16 червня суддя Шевченківського суду Києва Олена Мелешак дозволила Стерненку відбувати домашній арешт за місцем проживання — у Києві, а не за місцем прописки — у військовій частині в Одесі.