Петро Порошенко після засідання суду повів своїх прихильників до Офісу Володимира Зеленського. Він вважає кримінальну справу проти себе «дрібною помстою дрібних людей».
Про це повідомляє «5 канал».
Після завершення судового засідання прихильники колишнього президента зібралися йти до представництва Володимира Зеленського на Банковій. Порошенко поїхав туди на машині.
«Володимире Олександровичу, вас ніхто не боїться. Ні в цьому залі, ні на вулиці, ваших вказівок щодо того, щоб засадити Порошенка. Це кримінальний злочин. І в Україні, і в Європі, й у світі», — цитує звернення Порошенка до Зеленського «Новое время».
За що судять Порошенка?
Порошенка підозрюють у тому, що, будучи президентом, у 2018 році він «видав явно злочинний наказ», яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до перевищення ним влади та службових повноважень. Божок нібито за наказом Порошенка призначив на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.
10 червня 2020 року ДБР заявило, що Порошенку повідомили про підозру у цій справі. Але адвокати заперечували вручення підозри — через «процесуальні порушення».
- У 2018 році журналісти програми Bihus.Info опублікували розслідування, в якому стверджували, що сімʼя Семочка має нерухомість вартістю понад 200 млн грн, а деякі з його родичів — громадянство Росії. Порошенко відправив у відставку Семочка 12 квітня 2019 року, а сам Семочко згодом почав судитися з президентом Зеленським, вимагаючи поновити його на посаді.
- Прокурор просив суд обрати пʼятому президенту України Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді не арешту, а особистого зобовʼязання до 30 липня 2020 року. Він буде зобовʼязаний зʼявлятися до суду до слідчого і здати паспорт, а також не виїжджати з України.
- Суд відклав обрання запобіжного заходу Порошенку до 1 липня.
- Порошенко заявив, що проти нього порушено кримінальне провадження за фактом створення Православної церкви в Україні.
- Парламентська фракція «Голос» вважає, що справа проти пʼятого президента, нардепа від «Європейської солідарності» Петра Порошенка — політичне переслідування, і про справедливе покарання не йдеться.