Зранку 18 червня під Верховною Радою розпочалася акція протесту проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і проти «зливу справи» про вбивство активістки Катерини Гандзюк.
Напередодні партія «Голос» повідомила, що Верховна Рада розгляне постанову про звільнення Авакова з посади міністра внутрішніх справ. Водночас у фракції «Слуга народу» заявили, що цього місяця Рада не розглядатиме відставку Авакова.
За словами нардепа Дениса Монастирського, комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розгляне постанову народних депутатів про відставку Авакова по суті 1 липня. При цьому він додав, що наразі процедура звільнення одного міністра не передбачена українським законодавством. Разом з тим до Ради подано законопроєкт про інтерпеляцію – процедуру відкликання окремих міністрів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
- 2 червня у Раді почали збір підписів за відставку Авакова. Постанову на той час підписали понад 40 депутатів від «Голосу» і «Слуги народу».
- 5 червня під Верховною Радою проходив мітинг. Активісти вимагали відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а сам Аваков виступив зі звітом щодо зґвалтування у поліцейському відділку Кагарлика та перестрілки у Броварах.
- 27 квітня СБУ і Генпрокуратура оголосили, що розслідування проти Мангера й Олексія Левіна у справі про вбивство Гандзюк завершено. Проте 11 червня досудове розслідування відновили, продовживши до 29 липня.
- 12 червня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про примусовий привід до суду Мангера для обрання йому запобіжного заходу. Однак підозрюваний в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк не приїхав на засідання суду через «проблеми із сердцем». Попри це, суд дав дозвіл на його затримання.
- 16 червня Печерський районний суд Києва відхилив клопотання адвокатів Мангера про відвід суддів.