У Грузії затримали росіянина, який начебто готував убивство журналіста Габунії. Той рік тому облаяв Путіна у прямому ефірі

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
У Грузії затримали росіянина, який начебто готував убивство журналіста Габунії. Той рік тому облаяв Путіна у прямому ефірі

RUSTAVI 2

У Грузії кілька днів тому затримали росіянина Васамбека Бокова, який начебто готував убивство журналіста Георгія Габунії. Журналіст рік тому облаяв президента РФ Володимира Путіна у прямому ефірі.

Про це повідомив гендиректор опозиційного телеканалу «Мтаварі архі» Ніка Гварамія.

«Я не хотів робити цю заяву, але раз це нам відомо вже кілька тижнів і просочилося в ЗМІ, ми зобовʼязані заявити — контртерористична служба затримала громадянина Росії Васамбека Бокова, уродженця Республіки Інгушетія. Наскільки мені відомо, причина його затримання інша. Але головне, що владі Грузії стало відомо від українських правоохоронців про те, що він планував ліквідувати Георгія Габунію за дорученням чеченського лідера Рамзана Кадирова», — заявив він.

Він розповів, що за журналістом Габунією кілька місяців тривало стеження. Інформацію про можливий замах на його життя грузинські спецслужби, за словами Гварамії, отримали від українських колег.

Самого Бокова затримали у справі про фальсифікацію документів. Його заарештували під час спецоперації контртерористичного департаменту грузинських спецслужб.

Георгій Габунія розповів, що його охорона помітила стеження за ним, а тому посилила його захист.

  • У липні 2019 року телеведучий «Руставі-2» Георгій Габунія нецензурно висловився в прямому ефірі, звертаючись до російського президента Володимира Путіна. Він заявив, що «такій людині» немає місця на грузинській землі, назвавши Путіна «смердючим окупантом» і нецензурними словами.
  • Серед російських журналістів такі слова викликали хвилю обурення, а лідер Чечні Рамзан Кадиров взагалі заявив, що Габунію потрібно «заховати за сімома парканами», інакше з ним можуть зробити те, на що «він заслуговує».
  • Пізніше «Руставі-2» тимчасово припинив мовлення після погроз про вторгнення та погром від мітингувальників, які зібралися біля будівлі каналу.
  • Раніше стало відомо, що власник «Руставі-2» Кібар Халваші вирішив його продати. Він готовий зробити це на відкритому конкурсі, але заявив, що не продасть телеканал екс-президенту Міхеілу Саакашвілі.
  • Нове керівництво «Руставі-2» ухвалило рішення звільнити журналіста Георгія Габунію, який у прямому ефірі вилаяв президента Росії Володимира Путіна. Крім нього, було звільнено ще кілька журналістів, проти них подадуть позови за збитки.
  • Після цього колишній гендиректор телеканалу разом із низкою звільнених працівників вирішили створити новий канал під назвою «Мтаварі архі». Георгій Габунія також наразі там працює.