Кілька стримінговых сервісів у Великій Британії видалили серіал «Маленька Британія», тому що в кількох епізодах творці вдавалися до використання «блекфейсу». До такого кроку сервіси підштовхнули протести в усьому світі, викликані вбивством у США поліцією афроамериканця Джорджа Флойда.
Про це пише Daily Mail.
Від серіалу відмовилися такі сервіси, як BBC iPlayer, BritBox і Netflix. Також вони видалили інший серіал творців «Маленької Британії» — «Летимо зі мною» (Come, fly with me!).
«Часи змінилися відтоді, як серіал «Маленька Британія» вперше вийшов в ефір, тому зараз він недоступний. «Летимо зі мною» недоступний на сервісі вже шість місяців», — повідомили в сервісі.
Зазначається, що таке рішення викликало критику з боку деяких користувачів. Водночас інша частина аудиторії підтримала це рішення сервісів, назвавши такий підхід у мистецтві «образливим».
«Маленька Британія» — сатиричне скетч-шоу, назва якого є алюзією на назву «Велика Британія». Скетчі оформлені у вигляді розповіді про мешканців держави і супроводжуються коментарями оповідача, який говорить про «людей Британії». Шоу виходило з 2003 до 2006 року.
«Летимо зі мною» — комедійний серіал від творців «Маленької Британії» Метта Лукаса і Девіда Уолльямса. Шоу розповідає про роботу «одного з найбільш завантажених» аеропортів Британії та кількох вигаданих авіакомпаній.
- Мер Лондона Садок Хан наказав переглянути міські статуї та назви вулиць після повалення памʼятника англійського работорговця XVII століття, що викликало гучні дебати про оцінки імперського минулого Великої Британії. Антирасистські виступи у країні почалися після протестів у США через вбивство Джорджа Флойда.
- Протести в США спалахнули 25 травня після появи відео, на якому поліцейський душив коліном беззбройного афроамериканця Джорджа Флойда. Флойд помер, а експертиза підтвердила, що причиною смерті стали дії правоохоронця. Проти всіх причетних поліцейських висунули звинувачення у вбивстві.
- Протести тривають у 16 штатах. У звʼязку з ескалацією насильства у двох десятках штатів мобілізували Національну гвардію, а в містах ввели комендантську годину, зокрема в Нью-Йорку і Вашингтоні. Під час масових протестів правоохоронці затримали понад 10 тисяч осіб.