Суд дозволив примусовий привід Порошенка на допит у ДБР

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:
Суд дозволив примусовий привід Порошенка на допит у ДБР

Михайло Палінчак / Прес-служба Президента України

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про примусовий привід пʼятого президента Петра Порошенка для допиту у якості свідка у Державне бюро розслідувань у справі про контрабанду картин.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Допит має відбутися об 11:00 10 червня 2020 року у приміщенні Державного бюро розслідувань за адресою вул. Симона Петлюри, буд. 15.

Адвокат Порошенка Ігор Головань заявляє, що відповідно до статті 482-2 КПК України, подібні клопотання мають розглядатися «за обов’язкової участі народного депутата». Однак Петра Порошенка про судове засідання не інформували і не запрошували взяти участь у ньому.

Про що йдеться?

22 травня Петра Порошенка викликали на допит у Державне бюро розслідувань. Він проходить як свідок у кримінальному провадженні про обставини контрабанди 43 картин всесвітньовідомих художників. 26 травня Порошенко не прийшов на допит у ДБР. Замість цього Порошенко разом з дружиною Мариною відвідали музей Івана Гончара, де відкрилася виставка картин з його колекції.

Під час виставки представники ДБР спробували вручити повістку Петру Порошенку. Але коли адвокат запитав, чи спрямоване кримінальне провадження проти Порошенка і чи адресована повістка безпосередньо пʼятому президенту, вони не змогли чітко відповісти на питання і пішли.

У той же день директор музею Івана Гончара Петро Гончар заявив, що працівники Державного бюро розслідувань увірвалися до музею без рішення суду, зламавши вхідні двері. Спочатку працівники ДБР не впускали директора музею, згодом йому вдалося все-таки потрапити всередину. Там, за інформацією музею, «ДБР описує колекцію і все фіксує».

У свою чергу, представники ДБР заявили, що адміністрація музею та інші особи перешкоджали проведенню слідчих дій, а тому було прийнято рішення залучити спецпідрозділ.

Пізніше виявилось, що Петро Порошенко попросив музей Івана Гончара організувати виставку того ж дня, коли отримав виклик на допит до Державного бюро розслідувань.

29 травня Печерський районний суд Києва заарештував колекцію 43 картин всесвітньо відомих художників, яка належить Порошенку.