Холодницький: Відеозвернення Венедіктової стало «нежданчіком», але «відосиком на відосик» САП не відповідатиме

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Холодницький: Відеозвернення Венедіктової стало «нежданчіком», але «відосиком на відосик» САП не відповідатиме

The National Anti-Corruption Bureau of Ukraine Follow / Flickr

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав несподіваними звинувачення з боку генерального прокурора Ірини Венедіктової у неналежному виконання обовʼязків.

Про це Холодницький розповів у інтервʼю «Українській правді».

Відеозвернення Венедіктової Холодницький назвав «нежданчіком». «Бо публічно чи непублічно жодних листів з тими чи іншими претензіями не було. 19 травня я востаннє був у Венедіктової, ми обговорювали питання підслідності деяких проваджень, питання карантинних обмежень, зокрема й зарплатних для працівників», — розповів голова САП.

Холодницький додав, що САП не буде записувати «відосик на відосик». «Є комунікація, є законні рамки, і коли мені приходять запити: “Невідкладно надай матеріали кримінальних справ, бо ми хочемо їх почитати”... Ну, так не буде», — додав він.

Венедіктова vs САП

26 травня Венедіктова звинуватила САП у неналежній роботі та пообіцяла на це відреагувати.

Вона підкреслила, що упродовж тривалого часу, у деяких випадках по декілька років, прокурори САП не забезпечували ухвалення остаточних рішень стосовно топкерівників Міністерства юстиції, Міноборони, МОЗ — за фактами розтрат, стосовно екснардепів і керівників держпідприємств — щодо розкрадань державних коштів у транспортній галузі, а стосовно високопосадовців часів Віктора Януковича — за розкрадання державного майна і коштів в особливо великих розмірах.

Пізніше САП відповіла на закиди, пояснивши, що усі справи їм дісталися у спадок від дореформенної ГПУ, а тому необхідно «передусім запитати у генерального прокурора, чому прокурори ці справи так довго не передавали до суду».

Водночас САП нагадала, що генеральний прокурор не має права давати вказівки їхнім прокурорам, «тому незрозуміло, які саме повноваження Венедіктова використовувала для перевірки стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які розслідує НАБУ, та які саме норми закону дозволяють давати оцінку таким провадженням».

Після цього Венедіктова закликала прокурорів САП показати вироки щодо корупціонерів. Прокурори попросили «не ганьбити систему».