Вбивство Кирила Тлявова: у суді почали досліджувати докази обвинувачення

Автори:
Ангеліна Шеремет, Катерина Коваленко
Дата:
Вбивство Кирила Тлявова: у суді почали досліджувати докази обвинувачення

Сергій Моргунов / «Бабель»

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київщини почав досліджувати матеріали справи про вбивство 5-річного Кирила Тлявова. Про це «Бабелю» повідомив адвокат родини Тлявових Олександр Щербина.

У вівторок, 26 травня, на засіданні прокурори закінчили подавати докази, які зібрали слідчі ДБР під час свого розслідування. Тепер суд починає їх вивчати. Усього в матеріалах справи 22 томи доказів.

За словами Щербини, на засіданні встигли розглянути протоколи огляду, протоколи обшуку приміщення, де проживав поліцейський Володимир Петровець, протокол огляду місця події і протокол обшуку місця проживання іншого поліцейського Івана Приходька.

Справу передали до суду у грудні 2019 року. З того часу відбулося 7 судових засідань, але фактично розгляд справи розпочався тільки 26 травня. Наступне засідання призначили на пʼятницю, 29 травня.

Нагадаємо, у справі про вбивство Кирила Тлявова обвинувачують чотирьох людей. Це поліцейські Іван Приходько та Володимир Петровець, 17-річний син Петровця Станіслав та їхній друг Дмитро Кривошей. Зараз у СІЗО перебуває тільки Приходько, Петровець-старший і Кривошей вийшли під заставу на початку березня, Петровець-молодший перебуває на волі під зобовʼязанням.

Усіх чотирьох обвинувачують у незаконному поводженні зі зброєю (ч. 1 ст. 263 ККУ), хуліганстві з використанням зброї (ч. 4 ст. 296). Крім цього, Івана Приходька звинувачують у вбивстві через необережність (ч. 1 ст. 119), а Петровця-старшого — у підробленні документів на автомобіль (ч. 4 ст. 358).

Вбивство Кирила Тлявова

31 травня в Переяславі-Хмельницькому (тепер Переяслав) Київської області двоє правоохоронців — Іван Приходько та Володимир Петровець — «пристрілювали» рушницю. Одна куля влучила у двір, де грався пʼятирічний хлопчик Кирило Тлявов.

Дитину доставили із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньомозковою гематомою та переломом скроневої кістки до реанімаційного відділення Переяслав-Хмельницької центральної лікарні. У понеділок, 3 червня, дитина померла.

  • У Нацполіції зазначили, що в результаті розслідування за фактом вбивства Тлявова притягнули до відповідальності 12 працівників поліції. З них 6 керівників районного відділу поліції звільнили з посад.