Росія відправила до Лівії кілька військових літаків, щоб підтримати найманців, які воюють на боці фельдмаршала Халіфи Хафтара.
Про це повідомляє Африканське командування Збройних сил США у своєму Twitter.
У пресрелізі відомства кажуть, що літаки спершу прибули у Сирію, де їх перефарбували для того, щоб «замаскувати російське походження».
Американські військові припускають, що авіацію буде використовувати група «ПВК Вагнера», яка підтримує Лівійську національну армію (ЛНА) в боротьбі проти міжнародно визнаного Уряду національної згоди.
«Росія намагається схилити шальку терезів на свою користь у Лівії. Я бачив, як вони роблять це в Сирії, і зараз вони так само розширюють свою присутність в Африці, використовуючи для цього наймані угруповання, такі як «ПВК Вагнера», — сказав генерал армії США Стівен Таунсенд, начальник американського командування в Африці.
Росія відреагувала на заяву американських військових. Перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Андрій Красов назвав новину про військові літаки фейком і дезінформацією. Він також сказав, що це «чергова страшилка по-американськи».
На початку травня в ООН опублікували доповідь, згідно з якою в Лівії воюють більше тисячі найманців російської «ПВК Вагнера». Про це раніше заявляв і президент Туреччини. Експерти ООН зʼясували, що більшість найманців «ПВК Вагнера» є громадянами Росії, Білорусі, Молдови, Сербії та України.
- Громадянська війна в Лівії почалася ще в 2011 році, після повалення режиму полковника Муаммара Каддафі.
- 18 травня проурядові сили в Лівії захопили справний російський зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1». Техніку захопили під час атаки на авіабазу аль-Ватія, яку контролювали сили Лівійської національної армії (ЛНА) генерала Халіфи Хафтара.
- В африканських країнах місцеві приватні військові компанії втрачають контракти через російську «ПВК Вагнера», яку повʼязують з бізнесменом Євгеном Пригожиним. Як писала The Guardian, Росія активно збільшує свою присутність в Африці і працює над створенням «стратегічного центру» в регіоні. В країни Африки, зокрема в Лівії, групами перекидають найманців.