Кім Чен Ин знову зник. Його не бачили вже три тижні

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
Кім Чен Ин знову зник. Його не бачили вже три тижні

Pyeongyang Press Corps / Pool / Getty Images

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин, який від початку пандемії коронавірусу уникає публічних виступів, знову зник. Цього разу його не бачили на людях вже три тижні.

Про це повідомляє Reuters.

У квітні зникнення Кім Чен Ина спровокувало чутки про важку хворобу та навіть його смерть, оскільки він пропустив урочистості щодо головного державного свята — дня народження свого діда Кім Ір Сена. Проте вже на початку травня диктатор об’явився живий та здоровий.

Всього за останні два місяці Кіма бачили кілька разів, хоча минулого року в цей же період від з’являвся перед об’єктивами 27 разів.

Із часу вступу на посаду голови державної ради Північної Кореї у 2011 році Кім найменше з’являвся на людях протягом квітня-травня у 2017 році — тоді його бачили 21 раз. Такі дані оприлюднила південнокорейська організація Korea Risk Group, що відстежує активність Північної Кореї.

«Це не звичайна зайнятість», — прокоментував директор організації Чед О’Керролл.

Кім має майже абсолютну владу над 25 мільйонами громадян Північної Кореї та доступ до ядерної зброї. Його здоров’я та місцеперебування стають об’єктами ретельного дослідження міжнародної спільноти на предмет будь-яких ознак нестабільності. Інформаційний простір Північної Кореї повністю підконтрольний владі, тож достовірних подробиць щодо стану Кіма майже не існує.

Уряд сусідньої Південної Кореї переконаний, що відсутність Кіма на публіці пов’язана з його побоюваннями щодо коронавірусу. Офіційно в Північній Кореї інфекції немає, проте масові заходи скасували чи обмежили, а кордони закрили.

За неофіційною інформацією з південнокорейських ЗМІ, Кім працює на улюбленій віллі в прибережному місті Вонсан. За даними американських аналітиків, диктатор може бути просто надто заклопотаним через внутрішні економічні та епідемічні негаразди.

«Коронавірус залишається головним занепокоєнням країни, але висвітлення теми коронавірусу в державних медіа за останній місяць зменшилась, і я не бачила підвищеної турботи з боку режиму», — розповіла Рейчел Мінйонг, колишній аналітик з Північної Кореї в уряді США.

Найдовше Кім Чен Ин був відсутній у 2014 році — тоді його не бачили 40 днів. За даними південнокорейської розвідки, він лікував щиколотку.

  • Лідер КНДР не зʼявлявся на публіці з 11 квітня. Видання Daily NK повідомило, що Кім Чен Ину 12 квітня зробили операцію, повʼязану з серцево-судинною системою. Пізніше CNN повідомив, що США перевіряють дані розвідки про те, що стан здоровʼя Кім Чен Ина нібито погіршився після хірургічної операції.
  • На тлі цих повідомлень японська газета Yomiuri написала, що Північна Корея з кінця минулого року на випадок екстрених ситуацій готує на зміну Кім Чен Ину його молодшу сестру Кім Йо Чжон.
  • 1 травня Кім Чен Ин, якого не бачили останні 20 днів, зʼявився на публіці на церемонії завершення будівництва заводу з виробництва добрив у місті Сунчхон.
  • За даними розвідки Південної Кореї, диктатор Кім Чен Ин не мав проблем зі здоров’ям, а не з’являвся на публіці через зайнятість внутрішніми проблемами, серед яких може бути спалах коронавірусу.
  • Наступного дня після першої публічної появи Кім Чен Ина на кордоні між двома Кореями сталася перестрілка. За висновком військових, які вивчають обставини інциденту, постріли з північнокорейської сторони — це не була навмисна провокація, оскільки у них на той час відбувалася зміна варти.
  • Китай запропонував Північній Кореї допомогу в боротьбі з коронавірусом. Але офіційно там немає хворих.