Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення про те, що моніторинг інтернет-трафіку іноземців за кордоном розвідувальним агентством BND частково порушує конституцію. Таким чином, суд підтримав скарги журналістів, які засудили цю практику розвідки.
Про це повідомляє DPA.
«У їхній нинішній формі повноваження Федеральної служби розвідки (BND) щодо нагляду за закордонними телекомунікаціями порушують основні права», — наголосили судді.
Справа розглядалася за позовом «Репортерів без кордонів», шістьох іноземних журналістів і адвоката з прав людини щодо законодавства, яке було реформовано наприкінці 2016 року і визначає сферу діяльності агентства та дозволяє йому переглядати дані, не потребуючи конкретних підозр для цього.
Німецькі громадяни теоретично користуються захистом від нагляду. Однак позивачі наголошували, що в Німеччині багато журналістів-розслідувачів неохоче співпрацюють з міжнародними партнерами, оскільки це може відкрити їхню роботу для відстеження.
Дані, зібрані BND шляхом спостереження за іноземцями, також можуть передаватися іншим національним розвідувальним службам.
Суд наголосив, що законодавство повинно бути зміненим не пізніше кінця наступного року.
Судді постановили, що конституція Німеччини зобовʼязує BND захищати право на приватне життя і що це стосується не тільки людей усередині країни.
- Видання Spiegel повідомило, що російські хакери причетні до викрадення великої кількості електронних листів з депутатського бюро Ангели Меркель під час кібератаки на внутрішні мережі німецького Бундестагу, що сталася у 2015 році. Злочинцям вдалося отримати доступ до двох поштових скриньок і скопіювати їхній вміст — листування канцлера за 2012—2015 роки.
- Пізніше Меркель оголосила, що у Німеччини є докази того, що її електронне листування викрали російські хакери, проте сказала, що «хоче зберегти гарні відносини з Росією».