«Суд» у Криму постановив примусово доставити на засідання Едема Бекірова

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
«Суд» у Криму постановив примусово доставити на засідання Едема Бекірова

Facebook / Anton Naumliuk

Центральний районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення примусово доставити на засідання Едема Бекірова. Про це повідомляють «Ґрати».

Бекірова звільнили в рамках великого обміну полоненими за формулою «35 на 35» 7 вересня 2019 року. Тоді додому повернулися також Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Павло Гриб, Олександр Кольченко, Станіслав Клих і моряки, захоплені в Керченській протоці.

Справа Бекірова

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на вʼїзді в анексований Крим уранці 12 грудня 2018 року, куди він їхав, щоб відвідати 78-річну матір і родичів. Його затримали за підозрою в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова. Сам затриманий неодноразово заявляв про свою невинність.

27 серпня Бекірова відпустили з СІЗО під особисте зобовʼязання. Він перебував за ґратами 258 днів — із 12 грудня 2018 року. Перед обміном Бекірова вивезли з окупованого Сімферополя до Москви і тримали там протягом двох тижнів на конспіративній квартирі.

  • Колишні політвʼязні Балух і Карпюк створили Український центр запобігання катуванням.