Кримськотатарського активіста Бекірова відпустили з СІЗО в окупованому Сімферополі

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:
Кримськотатарського активіста Бекірова відпустили з СІЗО в окупованому Сімферополі

Facebook / Anton Naumliuk

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова відпустили з СІЗО. Центральний районний суд Сімферополя постановив змінити Бекірову запобіжний захід, перевівши його під особисте зобовʼязання.

Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

Бекіров відбув у СІЗО 258 днів — із 12 грудня 2018 року. Його підозрюють у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Інформацію про те, що Бекірова відпустили з СІЗО, підтвердив його адвокат Олексій Ладін. Про це пише «Крим.Реалії».

  • 22 серпня тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова вивозили до лікарні на обстеження, а після обстеження його знову повернули до СІЗО у Сімферополі. 27 серпня політв’язня планували госпіталізувати на сім днів у неврологічне відділення для подальшого обстеження.
  • Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на вʼїзді в анексований Крим уранці 12 грудня 2018 року. Відомо, що він їхав до Криму, щоб відвідати 78-річну матір і родичів. Російські силовики затримали його за підозрою у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова. Сам затриманий неодноразово заявляв про свою невинуватість.
  • На початку серпня Едем Бекіров, якого утримують у СІЗО Сімферополя, написав заяву на випадок його етапування в Красноперекопськ. Адвокат Бекірова Олексій Ладін заявив, що етап із СІЗО до суду — 123 км, влітку і в автозаку, розбитими дорогами Північного Криму — Едем Бекіров не переживе.