NYT: США підозрюють Китай у спробах викрасти дані про розробку вакцини від коронавірусу

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
NYT: США підозрюють Китай у спробах викрасти дані про розробку вакцини від коронавірусу

Thana Prasongsin / Getty Images

Федеральне бюро розслідувань США й Міністерство внутрішньої безпеки планують найближчими днями публічно заявити, що хакери з Китаю намагаються викрасти дані щодо розробки вакцини та методів лікування коронавірусу. Про це пише The New York Times.

У копії документа, який невдовзі оприлюднять, стверджуються, що китайські хакери, які співпрацюють з керівництвом Китаю, хочуть отримати доступ до «цінної інтелектуальної власності та до інформації про охорону здоровʼя, йдеться про вакцини, методи лікування та про тести».

За інформацією спецслужб, метою хакерів є як державні установи, так і приватні американські лабораторії, які розробляють вакцину.

Президент США Дональд Трамп вже відреагував на цю інформацію, заявивши, що уважно стежить.

«Ми стежимо за цим дуже уважно. Я незадоволений Китаєм», — заявив Трамп на пресконференції в Білому домі.

  • Держсекретар США Майкл Помпео звинуватив Китай в смертях сотень тисяч людей від коронавірусу.
  • Трамп заявив, що має докази, які дають йому «високий ступінь впевненості» в тому, що коронавірус виник у лабораторії в Ухані. Раніше розвідка США наголосила, що коронавірус нового типу не є штучним чи генетично модифікованим.
  • Розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади та Великої Британії (альянс «Пʼяти очей») звинувачують Китай у тому, що він приховував будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушував мовчати або «зникати».
  • За даними доповіді Міністерства внутрішньої безпеки США, влада Китаю приховувала дані про кількість хворих на коронавірус і про заразність нового вірусу, щоб встигнути створити запас ліків, необхідних для реагування на нього.