Міністр Криклій: Після 22 травня транспорт працюватиме в умовах нової реальності

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Міністр Криклій: Після 22 травня транспорт працюватиме в умовах нової реальності

Barcroft Media / Contributor

До 22 травня в Україні відчутних змін у роботі громадського транспорту не відбудеться. Більшість громадян зможе ним користуватися вже після цієї дати. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у «Сніданку з «1 + 1».

Він наголосив, що через коронавірус транспорт функціонуватиме в умовах нової реальності — обов’язковий масковий режим і температурний скринінг.

«Якщо ми говоримо про більш широке коло, яке зможе використовувати громадський транспорт, то це вже після 22 травня. Однак можна зазначити, що буде функціонувати весь транспорт як в Україні, так і не в Україні в рамках нової реальності. Тобто тотальний масковий режим, обовʼязкові температурні перевірки в місцях великого скупчення, постійна дезінфекція», — зазначив Криклій.

При цьому він додав, що точної дати відкриття метро в Україні немає.

«Доволі важко буде у метро на рівні вагонів контролювати, скільки людей зайшло. Щоб організувати цей процес перевірки і такого важливого необхідного контролю, то це вимагає певного часу і організації. Тому теж на 22 [травня] ще точно ніхто не готовий», — каже Криклій.

Раніше Кабмін представив стратегію виходу країни з карантину. Вона складається з пʼяти етапів. Відповідно до неї, на третьому етапі можуть дозволити міжміські пасажирські перевезення в межах області. А метро і весь наземний транспорт може відкритися на четвертому етапі.

  • Уряд продовжив карантин до 22 травня, але з 11 травня знімають декілька обмежень. На першому етапі відкриють парки, сквери, дозволять гуртову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, запрацюють салони краси і перукарні, літні майданчики ресторанів і кавʼярень, музеї, бібліотеки.
  • Премʼєр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що карантин продовжать і після 22 травня, але з деякими послабленнями.
  • Метро відкриватиметься у два етапи. Спочатку — для окремих категорій населення.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що цього літа повноцінного відновлення міжнародного авіасполучення не буде.