Прем’єр Шмигаль прогнозує продовження карантину і після 22 травня, але з деякими послабленнями

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що карантин в Україні продовжать і після 22 травня, але з деякими послабленнями. Про це він розповів в ефірі «Українського радіо».

Шмигаль наголосив, що 4 травня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) продовжила режим пандемії та всесвітнього карантину ще на два місяці.

«Швидше за все, спираючись на дані ВООЗ, карантин буде продовжено і далі з наступними етапами послаблень, якщо це дозволятиме зробити ситуація із захворюваністю на коронавірус», — розповів Шмигаль.

Прем’єр пояснив, чому перший етап послаблення карантину розпочинають саме 11 травня. Він зазначив, що саме після цієї дати очікують зменшення кількості захворілих.

«Зараз ми знаходимося на піку захворюваності, або так зване плато. Це коли кількість захворілих щодня не змінюється. Відповідно, за розрахунками, пік завершиться десь 8—9 травня. З 11 травня сподіваємося на початок зменшення кількості захворілих і початок етапу, коли кількість людей, що одужали, буде перевищувати [кількість нових випадків]. Тобто це початок завершення епідемії для України в медичних термінах», — пояснив Шмигаль.