Уряд представив план виходу з карантину. Як це відбуватиметься?

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Уряд представив план виходу з карантину. Як це відбуватиметься?

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль представив стратегію виходу країни з карантину.

Про це він повідомив у Telegram.

Старт цієї стратегії, за словами премʼєра, може припасти на 11 травня. На першому етапі можуть відкритися парки й сквери, частина закладів краси, гуртова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами, кавʼярні, автомийки та юристи. Для цього необхідно, щоб протягом 10 днів з дня закінчення карантину кількість хворих не зростала понад 5%.

На другому етапі можуть відновити навчання у випускних класах, роботу ресторанів на виніс, готелів, спортзалів і фітнес-центрів, а також відновити змагання, в яких беруть участь не більше 50 осіб, без глядачів. Для цього необхідно, щоб кількість випадків зараження коронавірусом знижувалася, а кількість тих, хто одужав, — зростала.

На третьому етапі відкривають кінотеатри, театри, ТРЦ (без ігрових майданчиків), окремі учбові заклади, метрополітену дозволяються спецперевезення. Також дозволяються міжміські пасажирські перевезення у межах області. Умова для цього етапу — кількість тих, хто одужав, має вдвічі перевищувати кількість нових випадків захворювання.

Четвертий етап — дозволяється поновити роботу метрополітену й усього наземного транспорту, роботу усіх закладів харчування і культури, ТРЦ, а також планової та стоматологічної допомоги. Для цього етапу потрібно, щоб кількість нових випадків щоденно не перевищувала 5 на область.

На завершальному етапі планується скасувати усі встановлені раніше обмеження. Для цього мають фіксуватися лише поодинокі випадки коронавірусу.

  • Кабінет міністрів продовжив карантин до 11 травня.
  • Із 6 квітня в Україні посилили карантин — зʼявлятися в громадських місцях можна тільки в масках і з документами. Заборонено відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин.
  • В Україні станом на 09:00 24 квітня зафіксували 7 647 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За добу — 477 випадків. Померли 193 людини, 601 одужала.