Справа про квартири для Нацгвардії: фігурантам оголосили нові підозри, зокрема Микитасю і Аллерову

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) у справі про заволодіння понад 81 млн грн при будівництві квартир для Нацгвардії повідомило фігурантам підозри про вчинення нових злочинів.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Нові підозри оголошені екснардепу і колишньому голові «Укрбуду» Максиму Микитасю, екскомандувачу Нацгвардії Юрію Аллерову, а також ще шести фігурантам з числа посадових осіб компанії-забудовника.

Нові епізоди злочинів встановили в ході досудового розслідування. За даними НАБУ, Аллеров діяв в інтересах забудовників та отримав від них хабар у $125 тисяч ($25 тисяч він віддав за сприяння начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ).

Також було встановлено, що Аллеров отримав від Микитася та топ-менеджерів «Укрбуду» квартиру на 76 кв. метрів вартістю 1,82 млн грн. Квартиру оформили на родичку Аллерова за фіктивною угодою, в результаті якої квартира дісталася за спеціальною ціною у сумі лише 592,8 тис. грн.

За даними слідства, Микитась та посадові особи забудовника підробляли документи (звіти про оцінку), які вони використовували в процесі обміну квартир Нацгвардії в центрі столиці на нерухомість на околиці Києва.

Таким чином, Микитася підозрюють у заволодінні майном (ч. 5 ст. 191), відмиванні доходів (ч. 3 ст. 209), пропозиції хабара (ч. 4 ст. 369), підробленні документів (ч. 3 і 4 ч. ст. 358). Аллерова підозрюють у заволодінні майном (ч. 5 ст. 191) та одержанні хабара (ч. 4 ст. 368). Виконавчий директор, генеральний директор і заступник директора «Укрбуду» підозрюються за такими ж статтями, як і Микитась, а начальник управління ЗСУ — за такими, як Аллеров.

Заступник начальника відділу Головного квартирно-експлуатаційного управління і оцінювач підозрюються у заволодінні майном і хабарі.

Про що йдеться?

У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.