Антикорупційний суд стягнув з екснардепа Микитася 30 млн гривень застави

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду стягнула з колишнього нардепа Максима Микитася 30 млн грн.

Про це повідомив Офіс президента.

У Зеленського заявили, що це демонструє ефективність і незалежність Антикорупційного суду і є маленьким, але важливим кроком до становлення прозорої судової системи в Україні.

Як повідомляють «Українські новини», суд також залишив чинним призначення Микитасеві нового запобіжного заходу — застави у 100 млн грн.

Справа Микитася

У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.