В Україні тестують апарати штучної вентиляції легень двох вітчизняних компаній, і якщо їхні показники відповідатимуть закордонному обладнанню, лікарні отримають сотні таких апаратів вже у найближчі тижні. Про це заявив президент Володимир Зеленський на нараді щодо питань боротьби з коронавірусом.
На нараді обговорили можливості постачання у лікарні апаратів ШВЛ вітчизняного виробництва. Нині перевіряють їхні технічні параметри.
«Вартість таких апаратів штучної вентиляції легень у рази менша, ніж закордонного обладнання. Ми зможемо краще забезпечити наших лікарів і врятувати більше життів», — зазначив Зеленський.
За даними Кабінету міністрів, лікарням потрібні 488 апаратів ШВЛ, 250 комплектів кисневої апаратури та 953 монітори пацієнта.
Медичним обладнанням лікарні забезпечені у середньому на 69%. Найкраща ситуація з ним у Полтавській області — є 83% необхідного обладнання, Луганській (82%) та Миколаївській (80%) областях. Найменше обладнання у Чернігівській (64%), Тернопільській (54%) та Кіровоградській областях (44%).
- У Київській лікарні № 17 з 24 апаратів ШВЛ лише два робочі.
- Одеський обласний клінічний медцентр вніс перебільшені дані про кількість спеціалістів та обладнання для лікування хворих на коронавірус, щоб НСЗУ включила заклад у «першу хвилю».
- Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що може безкоштовно розіслати в лікарні світу апарати ШВЛ. Тоді до нього щодо апаратів звернулася ексглава МОЗ Уляна Супрун. Через деякий час йому написало посольство України в США.
- Фахівці Європейського центру ядерних досліджень розробили новий апарат для ШВЛ. У цій же лабораторії побудували Великий адронний колайдер.