«Не буде коштів на зарплати медикам і вчителям». Мери обласних центрів просять Раду не врізати їм доходи

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Мери обласних центрів вимагають у Ради врахувати їхню позицію при ухваленні змін до податкового та бюджетного кодексів. Якщо законопроєкти ухвалять, у громад не буде коштів на виплати зарплат, йдеться у зверненні Асоціації міст України до президента та Ради.

У зверненні зазначають, що зараз органи місцевого самоврядування забезпечують виплату підвищених зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання для лікарень, «на що виділяють сотні мільйонів гривень».

«Законопроєктом 3275 від 29.03.2020, всупереч позиції президента та прем’єр-міністра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати вилучають з доходів місцевих бюджетів плату за землю та майно, створюють несправедливі умови для бізнесу, позбавляють громадян коштів від оренди паїв, таким чином забезпечують окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків у бюджети всіх рівнів», — наголошують у зверненні.

В Асоціації заявили, що у разі прийняття цих проєктів, у громад не буде коштів на виплати зарплат медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ.

Мери вимагають до голосування провести засідання Комітету з питань фінансів і врахувати пропозиції Асоціації міст.