Екснардепу Микитасю продовжили запобіжний захід до середини лютого

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Вищий антикорупційний суд за клопотанням прокурорів САП продовжив запобіжний захід колишньому депутату Верховної Ради Максиму Микитасю (група «Воля народу») до 14 лютого.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

Екснардепу продовжили строк дії покладених обовʼязків. Він повинен прибувати до детектива або судді на кожну вимогу, не виїжджати без дозволу з населеного пункту, в якому він зареєстрований, і носити електронний засіб контролю (браслет). У нього повинні забрати закордонні паспорти та просять не спілкуватися зі свідками у справі.

Про що йдеться?

У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як установила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.