Парламентська асамблея Ради Європи не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень делегації держави —члена Ради Європи, яка анексувала частину іншої держави. Про це йдеться у висновку доповіді Венеційської комісії Ради Європи за 6 грудня, оприлюдненого пресслужбою Ради.
Венеційська комісія вважає, що хоча згідно з міжнародним правом існує чітке зобовʼязання не тільки для всіх держав, а й для міжнародних організацій прямо або побічно не визнавати анексію, це не обовʼязково зобовʼязує ПАРЄ відмовити в повноваженнях делегації держави, що анексувала частину іншої держави. Тобто наявність у складі Росії тимчасово анексованого Криму ще не позбавляє їхню делегацію права брати участь у роботі ПАРЄ.
За даними «Європейської правди», також у своєму висновку Венеційська комісія наголосила на можливості застосування інших санкцій/обмежень у ПАРЄ проти депутатів від Росії, обраних за партійними списками, лише через факт голосування за них в анексованому Криму. Причому в окремих випадках можливе навіть повне позбавлення повноважень усіх або частини російських делегатів.
Зокрема, додає видання, значення має те, чи були кримські голоси вирішальними для обрання депутатів чи партії, яка потрапила до Держдуми.
- У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка фактично дозволила російській делегації повернутися до складу ПАРЄ. Того ж дня Україна, Грузія та Британія оскаржили відновлення повноважень Росії в ПАРЄ. 26 червня ввечері ПАРЄ відхилила всі поправки представників України, Грузії, Великої Британії, Латвії та низки інших держав і затвердила резолюцію в цілому.
- Після затвердження резолюції про повернення РФ у ПАРЄ делегації семи країн покинули засідання.
- Польща, Латвія, Литва, Естонія та Грузія на знак підтримки України відмовилися відправляти свої делегації в ПАРЄ через повернення туди росіян.
- Нова очільниця української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавета Ясько заявила, що відмовлятися від спілкування з Росією не можна, оскільки необхідно розуміти, що відбувається у світі, щоб захищати свої інтереси.
- У жовтні в ПАРЄ група активістів влаштувала акцію протесту проти присутності російської делегації. Активісти звинуватили організацію у відступі від демократичних цінностей і поклали на всіх делегатів Парламентської асамблеї відповідальність за злочини Кремля.